logo-samorzad
Jednostka Samorządu
Województwa Pomorskiego

Badanie kompetencji związanych z kształtowaniem przestrzeni publicznej

Badanie kompetencji związanych z kształtowaniem przestrzeni publicznej
Publikowane:

W ubiegły piątek miała miejsce prezentacja wyników badania kompetencji związanych z kształtowaniem przestrzeni publicznej. Najważniejsze wnioski zostały przedstawione przez zespół ekspercki, reprezentujący Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

Prezentację rozpoczęła profesor Sylwia Mrozowska z Instytutu Politologii Uniwersytetu Gdańskiego. W czasie krótkiego wprowadzenia do prezentacji podkreśliła, że jesteśmy na progu zmian jeśli chodzi o sposoby przekazywania wiedzy i rozwój edukacji, a także otwierania się na potrzeby regionu. Po wprowadzeniu prezentację rozpoczęła doktor Barbara Kijewska, również z Instytutu Politologii Uniwersytetu Gdańskiego. W pierwszej kolejności doktor Kijewska przedstawiła założenia badania, to jest m.in. cel, metodologię czy też przedmiot badania. W dalszej kolejności zaprezentowane zostały wyniki poszczególnych zagadnień, jak np. aktywność społeczności lokalnej w kontekście przestrzeni publicznej, przyczyny niezrealizowanych inwestycji, preferowana tematyka, szkoleń, sposób ich przeprowadzenia, itp. Prezentacja wyników zakończyła się dyskusją, w której zespół ekspercki odpowiadał na zadawane z widowni pytania, wpierany przez dodatkowe dwie przedstawicielki zespołu eksperckiego – doktor Martę Popaszkiewicz oraz doktor Weronikę Kamińską.

Wyniki badania stanowić będą podstawę do dalszych działań realizowanych w ramach Pomorskiego Laboratorium Przestrzeni Publicznej, a w szczególności do określenia programu szkoleniowego dla przedstawicieli samorządów lokalnych, w ramach którego uczestnicy przygotowani zostaną do pełnienia roli Lidera Przestrzeni Publicznej w swojej gminie. Rozpoczęcie programu planowane jest w 2024 roku.

Zapis z transmisji można obejrzeć poniżej.

Pozostałe wydarzenia

Życzenia świąteczne i noworoczne od zespołu Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego

4 gru. 2023
Z okazji nadchodzących wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia zespół Pomorskiego Biura Planowa…

Podsumowanie konferencji “Krajobraz w nauce, praktyce i edukacji”

8 lis. 2023
Problematyce kształtowania i zarządzania krajobrazem oraz edukacji krajobrazowej poświęcona zost…

Pomorskie Badania Ruchu

19 paź. 2023
Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego ogłosiło przetarg na realizację Pomorskich Badań Ruchu 2…

Napisz, zadzwoń lub dołącz do nas na naszych kanałach mediów społecznościowych

JEDNOSTKA SAMORZĄDU
WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

Biuro w Gdańsku

ul. Straganiarska 24-27
80-837 Gdańsk
(058) 301 06 44


Oddział w Słupsku


ul. Jaracza 18a
76-200 Słupsk
(059) 843 10 60