logo-samorzad
Instytucja Samorządu
Województwa Pomorskiego

Badanie kompetencji związanych z kształtowaniem przestrzeni publicznej

Badanie kompetencji związanych z kształtowaniem przestrzeni publicznej
Publikowane:

W ubiegły piątek miała miejsce prezentacja wyników badania kompetencji związanych z kształtowaniem przestrzeni publicznej. Najważniejsze wnioski zostały przedstawione przez zespół ekspercki, reprezentujący Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

Prezentację rozpoczęła profesor Sylwia Mrozowska z Instytutu Politologii Uniwersytetu Gdańskiego. W czasie krótkiego wprowadzenia do prezentacji podkreśliła, że jesteśmy na progu zmian jeśli chodzi o sposoby przekazywania wiedzy i rozwój edukacji, a także otwierania się na potrzeby regionu. Po wprowadzeniu prezentację rozpoczęła doktor Barbara Kijewska, również z Instytutu Politologii Uniwersytetu Gdańskiego. W pierwszej kolejności doktor Kijewska przedstawiła założenia badania, to jest m.in. cel, metodologię czy też przedmiot badania. W dalszej kolejności zaprezentowane zostały wyniki poszczególnych zagadnień, jak np. aktywność społeczności lokalnej w kontekście przestrzeni publicznej, przyczyny niezrealizowanych inwestycji, preferowana tematyka, szkoleń, sposób ich przeprowadzenia, itp. Prezentacja wyników zakończyła się dyskusją, w której zespół ekspercki odpowiadał na zadawane z widowni pytania, wpierany przez dodatkowe dwie przedstawicielki zespołu eksperckiego – doktor Martę Popaszkiewicz oraz doktor Weronikę Kamińską.

Wyniki badania stanowić będą podstawę do dalszych działań realizowanych w ramach Pomorskiego Laboratorium Przestrzeni Publicznej, a w szczególności do określenia programu szkoleniowego dla przedstawicieli samorządów lokalnych, w ramach którego uczestnicy przygotowani zostaną do pełnienia roli Lidera Przestrzeni Publicznej w swojej gminie. Rozpoczęcie programu planowane jest w 2024 roku.

Zapis z transmisji można obejrzeć poniżej.

Pozostałe wydarzenia

Rozpoczynamy prace nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego województwa pomorskiego

22 kw.. 2024
Na sesji w dniu 25 marca 2024 roku Sejmik Województwa Pomorskiego podjął uchwałę w sprawie przys…

Szósty tydzień Pomorskich Badań Ruchu

16 kw.. 2024
Realizacja badań i pomiarów w ramach Pomorskich Badań Ruchu 2024 trwa już od sześciu tygodni. …

Podsumowaliśmy kolejną edycję Pomorskiej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej

15 kw.. 2024
Uroczystą galą odbywającą się w ubiegły piątek, 12 kwietnia 2024 roku w siedzibie Instytutu Kult…

Napisz, zadzwoń lub dołącz do nas na naszych kanałach mediów społecznościowych

Instytucja Samorządu
Województwa Pomorskiego

Biuro w Gdańsku

ul. Straganiarska 24-27
80-837 Gdańsk
(058) 301 06 44


Oddział w Słupsku


ul. Jaracza 18a
76-200 Słupsk
(059) 843 10 60