logo-samorzad
Instytucja Samorządu
Województwa Pomorskiego

Wakacje z Pomorskimi Badaniami Ruchu

Wakacje z Pomorskimi Badaniami Ruchu
Publikowane:

Pomorskie Badania Ruchu 2024 nie zatrzymują się na okres wakacji! W sezonie letnim, w którym do naszego województwa przyjeżdża ponad milion turystów, będziemy chcieli dowiedzieć się skąd przyjeżdżają na wypoczynek, gdzie nocują, jakie miejsca odwiedzają podczas pobytu oraz w jaki sposób się przemieszczają.

W związku z tym ankieterzy PBS Sp. z o.o. będą pracowali na terenie nadmorskich miejscowości i ankietowali tam osoby wypoczywające. Ankieterów będzie można spotkać we Władysławowie, w Chałupach, Jastrzębiej Górze, Karwi, Jastarni, Juracie, Kuźnicy, Helu, Łebie, Ustce, Rowach, a także w Krynicy Morskiej, Stegnie, Jantarze, Sztutowie i Kątach Rybackich.

Równolegle do badań ankietowych i w okolicach tych samych miejscowości, firma Via Vistula Sp. z o.o. prowadzić będzie całodobowe pomiary natężenie ruchu drogowego metodą wideorejestracji.

Całodobowym pomiarom poddany zostanie także ruch pasażerski w pociągach na trasach: Gdynia – Hel, Lębork – Łeba oraz Słupsk – Ustka. Ten pomiar również zostanie zrealizowany metodą wideofilmowania kamerami umieszczonymi na peronach kolejowych na przystankach na wymienionych trasach. Za ten pomiar odpowiadać będzie Rubika Consulting.

Ostatnim z wakacyjnych pomiarów będzie pomiar liczby pasażerów w autobusach w 21 punktach pomiarowych oraz na 3 dworcach autobusowych w Gdyni, Słupsku i Lęborku. Pomiar prowadzony będzie z zewnątrz przez obserwatorów firmy Via Vistula SP. z o.o.

Pozostałe wydarzenia

Wakacje z Pomorskimi Badaniami Ruchu

5 lip. 2024
Pomorskie Badania Ruchu 2024 nie zatrzymują się na okres wakacji! W sezonie letnim, w którym do …
5 lip. 2024

Zakończono wiosenną część Pomorskich Badań Ruchu

20 cze. 2024
W ubiegłym tygodniu, zgodnie z planem, zakończyła się część wiosenna badań i pomiarów w ramach P…

Napisz, zadzwoń lub dołącz do nas na naszych kanałach mediów społecznościowych

Instytucja Samorządu
Województwa Pomorskiego

Biuro w Gdańsku

ul. Straganiarska 24-27
80-837 Gdańsk
(058) 301 06 44


Oddział w Słupsku


ul. Jaracza 18a
76-200 Słupsk
(059) 843 10 60