logo-samorzad
Instytucja Samorządu
Województwa Pomorskiego

Podsumowanie dwóch miesięcy Pomorskich Badań Ruchu 2024

Podsumowanie dwóch miesięcy Pomorskich Badań Ruchu 2024
Publikowane:

Po dwóch miesiącach od rozpoczęcia realizacji Pomorskich Badań Ruchu 2024 badania i pomiary są w znacznym stopniu zaawansowania.

W badaniu mieszkańców, które realizuje PBS Sp. z o.o., przeprowadzono już 80% założonej liczby wywiadów na okres wiosenny. Wskaźnik poziomu odmów utrzymuje się na stałym poziomie 28%. Zakończono badania w kolejnych 15 gminach – głównie
z obszaru powiatów sztumskiego, słupskiego, człuchowskiego i gdańskiego.

Via Vistula Sp. z o.o. zakończyła pomiary w 252 z 367 punktów badania natężenia ruchu drogowego Pomiary przebiegają bez znaczących zakłóceń. W pomiarze liczby pasażerów w autobusach, zrealizowano pomiary na 95 ze 107 punktów obserwacji
z zewnątrz, zlokalizowanych na kordonach na granicach miast powiatowych. W drugim pomiarze, realizowanym wewnątrz pojazdów, obserwatorzy policzyli pasażerów dla blisko 1200 kursów autobusów regionalnych.

Firma Rubika Consulting, odpowiadająca za pomiar pasażerów w transporcie kolejowym, zrealizowała ostatni w tym projekcie pomiar wymiany pasażerskiej metodą wideofilmowania. Kamery umieszczono na okres kilku dni na wszystkich peronach pasażerskich obsługujących pociągi regionalne i dalekobieżne od stacji Gdynia Główna do stacji Stare Pole. Obraz rejestrowało jednocześnie 140 kamer umieszczonych na 22 stacjach i był to największy tego typu pomiar zrealizowany w województwie pomorskim.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni, z uwagi na długi weekend majowy, a także czas matur, badania i pomiary nie będą prowadzone.  Pomiary liczby pojazdów oraz liczby pasażerów w transporcie zbiorowym wznowione będą od 14 maja, a badania ankietowe w gospodarstwach domowych – od 15 maja.

Pozostałe wydarzenia

Wakacje z Pomorskimi Badaniami Ruchu

5 lip. 2024
Pomorskie Badania Ruchu 2024 nie zatrzymują się na okres wakacji! W sezonie letnim, w którym do …
5 lip. 2024

Zakończono wiosenną część Pomorskich Badań Ruchu

20 cze. 2024
W ubiegłym tygodniu, zgodnie z planem, zakończyła się część wiosenna badań i pomiarów w ramach P…

Napisz, zadzwoń lub dołącz do nas na naszych kanałach mediów społecznościowych

Instytucja Samorządu
Województwa Pomorskiego

Biuro w Gdańsku

ul. Straganiarska 24-27
80-837 Gdańsk
(058) 301 06 44


Oddział w Słupsku


ul. Jaracza 18a
76-200 Słupsk
(059) 843 10 60