logo-samorzad
Jednostka Samorządu
Województwa Pomorskiego

Zaproszenie na inaugurację Pomorskiej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej

Zaproszenie na inaugurację Pomorskiej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej
Publikowane:

Dnia 30 maja 2023 roku Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął Uchwałę nr 606/455/23 w sprawie organizacji Pomorskiej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej 2023. W tym samym okresie wyłoniony został również gospodarz tegorocznej edycji Akademii, którym została Gmina Pelplin. Z kolei w obecnym tygodniu zakończyły się formalności związane z uprawomocnieniem współpracy Organizatora i Współorganizatorów Akademii. W związku z powyższym z przyjemnością informujemy, że 23 czerwca 2023 roku odbędzie się uroczysta inauguracja Pomorskiej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej.

Tegoroczna edycja Akademii stanowi kontynuację pilotażowego projektu, rozpoczętego jeszcze w 2019 roku, który obecnie stanowi część przedsięwzięcia strategicznego pn. Pomorskie Laboratorium Przestrzeni Publicznej. Kontynuacja inicjatywy ma na celu zapewnienie wsparcia samorządom lokalnym w kreowaniu przestrzeni publicznych o wysokiej jakości, estetyce i funkcjonalności. Projekt zwracać ma również uwagę na szereg aspektów i wyzwań, przed którymi stoją gminy – m.in. konieczności realizacji przestrzeni zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego czy też z uwzględnieniem zdolności adaptacyjnych do zmian klimatu oraz odporności na klęski żywiołowe.

W bieżącym roku takie wsparcie merytoryczne otrzyma Gmina Pelplin, która została wybrana po wnikliwej analizie wszystkich przesłanych zgłoszeń. Jesteśmy przekonani, że liczne grono uczelni współorganizujących Akademię, tj. Akademia Sztuk Pięknych oraz Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska i Uniwersytet Gdański, wchodzące w skład Związku Uczelni Fahrenheita, zapewnią wybranej Gminie odpowiednie wsparcie. W obecnej chwili powoli kończą się także rekrutacje studentów na poszczególnych uczelniach, którzy będą odpowiedzialni za przygotowanie koncepcji na wskazanym terenie.

Uroczysta inauguracja Pomorskiej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej odbędzie się 23 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 w Gdańsku przy ul. Okopowej 21/27 w sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Do udziału zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby. Na wydarzenie nie obowiązują zapisy.

Pozostałe wydarzenia

Zaproszenie do udziału w seminarium dotyczącym hierarchii funkcjonalnej miast w województwie pomorskim

20 lut. 2024
W dniu 1 marca 2024 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbędzie się współorg…

Rozpoczynają się Pomorskie Badania Ruchu 2024

14 lut. 2024
W dniu 14 lutego odbyła się konferencja prasowa inaugurująca Pomorskie Badania Ruchu 2024. Podcz…

Nowe Opracowanie Ekofizjograficzne do Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Pomorskiego

29 sty. 2024
Opracowanie ekofizjograficzne jest wynikiem prac monitoringowych nad stanem środowiska oraz zago…

Napisz, zadzwoń lub dołącz do nas na naszych kanałach mediów społecznościowych

JEDNOSTKA SAMORZĄDU
WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

Biuro w Gdańsku

ul. Straganiarska 24-27
80-837 Gdańsk
(058) 301 06 44


Oddział w Słupsku


ul. Jaracza 18a
76-200 Słupsk
(059) 843 10 60