logo-samorzad
Jednostka Samorządu
Województwa Pomorskiego

Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną regionu

Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną regionu
Publikowane:

Konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego został zainicjowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego już w 2005 roku. Stanowi jedną z pierwszych tego typu inicjatyw w Polsce dając możliwość prezentacji osiągnięć samorządów lokalnych w zakresie kreowania i przekształcania ważnych dla mieszkańców przestrzeni publicznych.

Tegoroczna, piętnasta już edycja Konkursu, dotyczyć będzie przedsięwzięć, które zostały oddane do użytku lub zostały wdrożone w okresie pomiędzy 1 stycznia 2019 roku a 31 grudnia 2020 roku. Zgłaszanie ich będzie możliwe za pośrednictwem interaktywnego formularza, który będzie dostępny dla wnioskodawców na stronie internetowej Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego w okresie od 2 sierpnia do 17 września 2021 roku.

W konkursie oceniane są w szczególności przedsięwzięcia dotyczące ogólnodostępnych placów i ulic, osi, ciągów widokowych oraz panoram miejscowości, frontów wodnych, parków, terenów spacerowych, plaż i innych miejsc tworzących przestrzeń publiczną podnoszącą jakość życia lokalnej społeczności oraz wpływających pozytywnie na budowę wizerunku miejscowości. Prócz kryteriów odnoszących się do estetyki i trwałości oraz funkcjonalności i uniwersalności przedsięwzięć dla różnych grup użytkowników, w tym osób ze szczególnymi potrzebami, w tym roku w konkursie podkreślono szczególne rolę przeciwdziałania skutkom zmian klimatycznych oraz wspomaganiu procesów adaptacji do zmian klimatu miast i obszarów wiejskich.

Przedsięwzięcia będą oceniane przez Komisję Konkursową działającą pod przewodnictwem Marszałka Mieczysława Struka. W skład Komisji wejdą przedstawicielki Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej – profesor Karolina Krośnicka z Politechniki Gdańskiej i dr inż. arch. krajobrazu Joanna Rayss – oraz inni eksperci zewnętrzni – profesor Iwona Dzierżko-Bukal z Akademii Sztuk Pięknych i dr inż. arch. Piotr Czyż, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Miasto. Samorząd Województwa Pomorskiego w pracach Komisji reprezentować będą natomiast Anna Błażewicz-Stasiak, Zastępca Dyrektora Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego, oraz Anna Bizub-Jechna, koordynatorka do spraw dostępności architektonicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Laureatów Konkursu poznamy nie później niż do 30 listopada 2021 roku.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy:

Zgodnie z treścią Regulaminu Konkursu wraz z papierową wersją wniosku należy dostarczyć wyrażoną pisemną zgodę autora projektu na udostępnienie i publikację danych osobowych w ramach Konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego 2021 oraz oświadczenie podmiotu zgłaszającego o treści: „Oświadczam, że wypełniłem obowiązki informacyjne przewidziane w art. 13 lub art. 14 RODO wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskałem w celu udziału w Konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego 2021.”

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Pozostałe wydarzenia

Życzenia świąteczne i noworoczne od zespołu Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego

4 gru. 2023
Z okazji nadchodzących wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia zespół Pomorskiego Biura Planowa…

Podsumowanie konferencji “Krajobraz w nauce, praktyce i edukacji”

8 lis. 2023
Problematyce kształtowania i zarządzania krajobrazem oraz edukacji krajobrazowej poświęcona zost…

Pomorskie Badania Ruchu

19 paź. 2023
Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego ogłosiło przetarg na realizację Pomorskich Badań Ruchu 2…

Napisz, zadzwoń lub dołącz do nas na naszych kanałach mediów społecznościowych

JEDNOSTKA SAMORZĄDU
WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

Biuro w Gdańsku

ul. Straganiarska 24-27
80-837 Gdańsk
(058) 301 06 44


Oddział w Słupsku


ul. Jaracza 18a
76-200 Słupsk
(059) 843 10 60