logo-samorzad
Jednostka Samorządu
Województwa Pomorskiego

Konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną odbędzie się w przyszłym roku

Konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną odbędzie się w przyszłym roku
Publikowane:

W związku z trwającą od kilku miesięcy sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz wynikającymi z niej kwestiami bezpieczeństwa zdecydowaliśmy o tymczasowym zawieszeniu Konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Pomorskiego. W tym roku konieczna była rezygnacja z organizacji kolejnej edycji Konkursu, który przez ostatnie czternaście lat promował walory przestrzeni publicznej w naszym regionie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wrócić do kontynuowania tej tradycji. Ze względu na przerwę w organizacji w kolejnej edycji odpowiednio zostanie wydłużony regulaminowy okres, w czasie którego zgłaszane przedsięwzięcia zostały oddane do użytkowania.

W Pomorskim Biurze Planowania Regionalnego trwają jednak intensywne prace nad opracowaniem audytu krajobrazowego, które aktualnie skupiają się one na wyznaczaniu jednostek krajobrazowych, a także gromadzeniu danych wskaźnikowych, które pozwolą na ich ocenę oraz wyłonienie krajobrazów priorytetowych. Docelowo w proces prac nad audytem będziemy chcieli włączyć także samorządy lokalnej i mieszkańców, dlatego rozpoczęliśmy również działania promocyjne mające na celu upowszechnienie wiedzy na temat zagadnień krajobrazowych.

Jednym z takich działań jest konkurs fotograficzny Pomorskie w kadrze, który organizowany jest w tym roku po raz pierwszy. W ramach Konkursu uczestnicy przesyłają zdjęcia krajobrazu pomorskiego w określonej kategorii, promując tym samym zarówno mniej znane rejony, jak i pokazując te bardziej znane w nowej odsłonie. Zgłoszenia można wysyłać do 20 września. Zachęcamy również do śledzenia naszej Akcji Krajobraz w mediach społecznościowych.

Pozostałe wydarzenia

Rozpoczynają się konsultacje społeczne projektu Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie mobilności i komunikacji wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko

1 lip. 2022
W dniu 28 czerwca 2022 roku Zarząd Województwa Pomorskiego podjął uchwałę kierującą do konsultac…

Podsumowanie warsztatów dotyczących zastosowania systemów informacji geograficznej w procesach rewitalizacji pomorskich gmin

30 cze. 2022
Zastosowanie systemów informacji geograficznej w prowadzeniu analiz służących identyfikacji obsz…

Podsumowanie pierwszej edycji wykładów dotyczących przestrzeni publicznej

28 cze. 2022
Przestrzeń publiczna jako dobro wspólne i społeczna odpowiedzialność jako istotny element kształ…

Napisz, zadzwoń lub dołącz do nas na naszych kanałach mediów społecznościowych

JEDNOSTKA SAMORZĄDU
WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

Biuro w Gdańsku

ul. Straganiarska 24-27
80-837 Gdańsk
(058) 301 06 44


Oddział w Słupsku


ul. Jaracza 18a
76-200 Słupsk
(059) 843 10 60