logo-samorzad
Instytucja Samorządu
Województwa Pomorskiego

Rozpoczynamy kolejną edycję Konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego

Rozpoczynamy kolejną edycję Konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego
Publikowane:

Do 23 sierpnia 2019 roku można zgłaszać przedsięwzięcia, które pozytywnie zmieniły przestrzenie publiczne na terenie wsi oraz miast we wszystkich gminach i powiatach województwa pomorskiego. Mogą być to zarówno nowe parki czy przebudowywane ulice, jak też tereny spacerowe, plaże, a nawet punkty widokowe. Zgłoszone miejsca będą mogły ubiegać się o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Pomorskiego 2019 w ramach XIV edycji dorocznego Konkursu Marszałka Województwa Pomorskiego.

Dobra przestrzeń publiczna to miejsce otwarte i ogólnodostępne, z preferencją ruchu pieszego lub przeznaczone wyłącznie dla pieszych. Ze względu na położenie odgrywa istotną rolę w życiu lokalnej społeczności, z uwzględnieniem potrzeb jej członków w różnym wieku, stopniu sprawności fizycznej i o różnych zainteresowaniach. Na jej atrakcyjność wpływa między innymi ciekawie zaplanowana zieleń, meble miejskie, oświetlenie czy jakość posadzki. Dzięki tym elementom, przestrzeń ta staje się miejscem spotkań mieszkańców, w którym ludzie po prostu chcą przebywać.

Konkurs ma na celu promowanie przyjaznych mieszkańcom i atrakcyjnych miejsc służących mieszkańcom regionu. W tej edycji Konkursu zgłoszone mogą zostać przedsięwzięcia, które zostały ukończone między 1 stycznia 2017 oraz 31 grudnia 2018 roku. Zgłoszenia będą przyjmowane do 23 sierpnia 2019 roku poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego lub tradycyjną pocztą. Specjalnie powołana Komisja Konkursowa rozstrzygnie konkurs do 18 września, zaś jego wyniki zostaną ogłoszone do 30 listopada 2019 roku.

W poprzednich latach tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Pomorskiego otrzymały między innymi ulica Stągiewna w Gdańsku, Gdyńska Szkoła Filmowa i Plac Grunwaldzki, Nadraduńskie Centrum Turystyczno-Rekreacyjne w Stężycy, Rewitalizacja ulicy Wajdeloty w Gdańsku, Przystań Kajakowa nad rzeką Wierzyca w Starej Kiszewie oraz InfoBox w Gdyni. To zarówno dobrze znane lokalizacje, jak i mniej popularne dotychczas miejsca, które zostały zrealizowane w miastach oraz na obszarach wiejskich.

Pozostałe wydarzenia

Wakacje z Pomorskimi Badaniami Ruchu

5 lip. 2024
Pomorskie Badania Ruchu 2024 nie zatrzymują się na okres wakacji! W sezonie letnim, w którym do …
5 lip. 2024

Zakończono wiosenną część Pomorskich Badań Ruchu

20 cze. 2024
W ubiegłym tygodniu, zgodnie z planem, zakończyła się część wiosenna badań i pomiarów w ramach P…

Napisz, zadzwoń lub dołącz do nas na naszych kanałach mediów społecznościowych

Instytucja Samorządu
Województwa Pomorskiego

Biuro w Gdańsku

ul. Straganiarska 24-27
80-837 Gdańsk
(058) 301 06 44


Oddział w Słupsku


ul. Jaracza 18a
76-200 Słupsk
(059) 843 10 60