logo-samorzad
Instytucja Samorządu
Województwa Pomorskiego

Zaproszenie do udziału w kolejnej edycji Partnerskiej Inicjatywy Miast

Zaproszenie do udziału w kolejnej edycji Partnerskiej Inicjatywy Miast
Publikowane:

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej rozpoczęło nabór zgłoszeń do trzeciej edycji projektu Partnerska Inicjatywa Miast. Celem tego projektu jest wzmacnianie kompetencji miast i administracji centralnej w wybranych obszarach tematycznych związanych ze zrównoważonym rozwojem miast oraz tworzenie sieci kontaktów między miastami nastawionymi na współpracę i wymianę wiedzy.

W bieżącej edycji prowadzony jest nabór do trzech nowych sieci Partnerskiej Inicjatywy Miast, do których należą miasto efektywne energetycznie, miasto kompaktowe oraz miasto dostępnych mieszkań. Miasta zainteresowane udziałem w projekcie mogą zgłaszać chęć swojego uczestnictwa poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego udostępnionego na stronie projektu w terminie do 28 stycznia 2023 roku.

Z terenu województwa pomorskiego w projekcie tym uczestniczyły dotychczas Miasto Malbork i Gmina Miasta Gdyni – w ramach sieci Rewitalizacja w latach 2017-2019 – oraz Miasto Słupsk i Gmina Miasta Gdańska w ramach sieci Miasto zielone w latach 2021-2023.

W ramach Krajowego Forum Miejskiego odbywa się dzień informacyjny projektu Partnerska Inicjatywa Miast organizowany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Bankiem Światowym, będącym kluczowym partnerem projektu.

W ramach trzeciej edycji projektu Partnerskiej Inicjatywy Miast odbywają się spotkania informacyjne mające przybliżyć zainteresowanym samorządom zakres tematyczny sieci. Dwa z nich odbędą się w grudniu bieżącego roku, a kolejne już w miesiącu styczniu.

Miasto efektywnie energetycznie – 15 grudnia 2023

Miasto kompaktowe – 20 grudnia 2023

Miasto dostępnych mieszkań – 11 stycznia 20204

Pozostałe wydarzenia

Wakacje z Pomorskimi Badaniami Ruchu

5 lip. 2024
Pomorskie Badania Ruchu 2024 nie zatrzymują się na okres wakacji! W sezonie letnim, w którym do …
5 lip. 2024

Zakończono wiosenną część Pomorskich Badań Ruchu

20 cze. 2024
W ubiegłym tygodniu, zgodnie z planem, zakończyła się część wiosenna badań i pomiarów w ramach P…

Napisz, zadzwoń lub dołącz do nas na naszych kanałach mediów społecznościowych

Instytucja Samorządu
Województwa Pomorskiego

Biuro w Gdańsku

ul. Straganiarska 24-27
80-837 Gdańsk
(058) 301 06 44


Oddział w Słupsku


ul. Jaracza 18a
76-200 Słupsk
(059) 843 10 60